Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm
wiatrowych dla społeczności
gminy Choczewo

ZSP w Ciekocinie – relacja z projektów

W I edycji programu Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem trzy projekty były realizowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciekocinie:

  •  projekt „Żyjemy ekologicznie” zakładał realizację kilku celów m.in. pogłębienie wiedzy o odnawialnych źródłach energii, zmianach klimatycznych i ich wpływie na życie człowieka oraz poznanie osiągnięć i możliwości, jakie daje dzisiejsza nauka;
  • „Jesteśmy fair play” miał na celu propagowanie zdrowego trybu życia, dbanie o swój stan umysłu i ciała poprzez uprawianie sportu;
  • „Koło naukowe Green Wind” i prowadzenie zajęć kółka ekologicznego w szkole miało wpłynąć wpłynie na kształtowanie właściwych postaw dzieci wobec środowiska przyrodniczego oraz umożliwić uczniom poznanie czynników zagrażających przyrodzie w miejscu zamieszkania, w Polsce i na świecie.

Na zajęciach lekcyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciekocinie w ramach projektu „Żyjemy ekologicznie” uczniowie dowiedzieli się: czym są zmiany klimatyczne i  jakie są źródła pochodzenia energii. Zajęcia praktyczne realizowane były w terenie. Najpierw uczniowie poznali funkcjonowanie farm wiatraków, z kolei w kwietniu udali się na zajęcia do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie uczestniczyli w zajęciach w laboratorium biologicznym i robotycznym.

Jednym z najważniejszych aspektów projektu „Jesteśmy fair play” była integracja społeczności – oprócz treningów karate, dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach i pokazach prowadzonych między innymi w ośrodku Fundacji Anny Dymnej w Lubiatowie oraz na festynach w Gminie Choczewo. Oprócz tego został zorganizowany wyjazd karateków do ośrodka wczasowego, a także zostały zakupione również kimona do treningu uczniów oraz maty do ćwiczeń.

Środki pozyskane w ramach projektu „Koło naukowe Green Wind” zostały przeznaczone na zakup między innymi: stalowych koszy do segregacji odpadów przed budynkiem szkoły oraz wyjazd do Centrum ekologicznego do Warszawy. Oprócz tego został zorganizowany szereg zajęć edukacyjnych, które angażowały dzieci i młodzież w działania proekologiczne, np. Akcja Sprzątania Świata, podczas której dzieci i młodzież z ZSP Ciekocino, ale także rodziny i przyjaciele sprzątali plażę Stilo. Akcja Sprzątania Świata była nie tylko sukcesem pod względem poprawy czystości i estetyki plaży, ale również budowaniem społeczności i wzajemnej troski o nasze otoczenie.

 

więcej aktualności

Linia

_kontakt

e-mail i telefon

Marek Ignar – 608 818 842
Marta Popiołek – 536 582 198

formularz kontaktowy

11 + 8 =

Logo - Choczewo - Gmina Napędzana Wiatrem

Program inwestorów morskich farm wiatrowych dla społeczności gminy Choczewo