_za nami kilkadziesiąt spotkań z mieszkańcami

W kwietniu organizatorzy programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem” przeprowadzili blisko osiemdziesiąt wywiadów, warsztatów oraz spacerów badawczych.

Dzięki tym rozmowom, inwestorzy morskich farm wiatrowych wybrali kierunki wsparcia lokalnych społeczności – m.in. sołectw i organizacji pozarządowych. Program w jak największym stopniu ma odpowiadać na potrzeby zgłoszone oddolnie – przez mieszkańców.

Ze budżetu Programu będą mogły skorzystać nie tylko Gmina i gminne jednostki organizacyjne – w tym szkoły oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka, ale również wszystkie sołectwa oraz organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Choczewo – m.in. fundacje, stowarzyszenia, ochotnicze straże pożarne oraz koła gospodyń wiejskich.

Pomoc jest adresowana do wszystkich organizacji, instytucji oraz podmiotów, które działają dla społeczności gminy Choczewo i mają pomysł spójny z celami programu.

Kto może skorzystać z programu?

Czego mogą dotyczyć projekty?

Idea współpracy ze społecznością lokalną