Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm
wiatrowych dla społeczności
gminy Choczewo

Z babcinego talerza – relacja z projektu

W ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem” Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury realizują projekt „Z babcinego talerza”, którego celem jest wydanie publikacji zawierającej przepisy kulinarne przyniesione na teren Ziemi Choczewskiej wraz z osadnictwem po roku 1945.

W wyniku powojennej migracji na tzw. Ziemie Odzyskane przybyli ludzie z różnych stron Polski (m.in. centralnej i płd. – wschodniej, także Kaszub) i świata głównie tzw. Kresy Wschodnie (obecna Litwa, Białoruś, Ukraina, Prusy Wschodnie. Każda z tych społeczności przyniosła odrębne dziedzictwo kulturowe, a dzięki projektowi chcemy ocalić pamięć o tych charakterystycznych cechach, zwłaszcza kulinariach.

Przez ostatnie miesiące w ramach projektu odbywały się warsztaty kulinarne z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Choczewo. Przeprowadzone zostały rozmowy i zebrano historie, które zostaną opisane w publikacji. Dużo historii zostało opowiedzianych, wiele osób miało okazję do integracji, rozmowy, wspólnej pracy nad potrawami. Wiele historii zostało przypomnianych, towarzyszyły temu niejednokrotnie nostalgia i wzruszenie. 

Kolejnym etapem projektu będzie wspólne opracowanie publikacji „Z babcinego talerza”.

Projekt jest realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Choczewie przy wsparciu Kół Gospodyń Wiejskich z gminy.

 

więcej aktualności

Linia

_kontakt

e-mail i telefon

Marek Ignar – 608 818 842
Marta Popiołek – 536 582 198

formularz kontaktowy

5 + 4 =

Logo - Choczewo - Gmina Napędzana Wiatrem

Program inwestorów morskich farm wiatrowych dla społeczności gminy Choczewo