Wsparcie sołectw – Borkowo Lęborskie, Choczewko i Kierzkowo

W ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem” dwanaście sołectw w gminie Choczewo uzyskało wsparcie na rozwój miejsc aktywności lokalnej, które służą lokalnej społeczności do spotkań i wspólnego spędzania czasu. Projekty miały odpowiadać na największe potrzeby w sołectwach i wspólnie z sołtysami, a także z przedstawicielami mieszkańców zostały wypracowane ich zakresy.

Dzięki dofinansowaniu w ramach Programu w sołectwie Borkowo Lęborskie wybudowano altankę nad stawem, która ma służyć mieszkańcom jako miejsce do integracji.

W sołectwie Choczewko w miejscowości Kurowo zadbano o poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z sołeckich sprzętów usytuowanych na placu zabaw poprzez rozbudowę oświetlenia.

W Kierzkowie dzięki wsparciu w ramach I edycji Programu wykonano ogrodzenie terenu rekreacyjno-sportowego oraz posadzono rośliny i krzewy, dzięki czemu spędzanie czasu na terenie przy świetlicy jest zarówno przyjemniejsze jak i bezpieczniejsze.

Projekty sołeckie były realizowane przez Urząd Gminy Choczewo.