Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm
wiatrowych dla społeczności
gminy Choczewo

Wielopokoleniowy Uniwersytet Mobilny

Jednym z przedsięwzięć realizowanych w ramach naszego Programu jest projekt Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego Carpe Diem Semper.

Projekt „Wielopokoleniowy Uniwersytet Mobilny” obejmuje swoim zakresem całą Gminę Choczewo i jest kierowany do wszystkim jej mieszkańców. Przedsięwzięcie opiera się na trzech głównych kierunkach działalności Stowarzyszenia: integracji społecznej, animacji lokalnej społeczności oraz edukacji mieszkańców bez względu na ich wiek.

Projekt obejmuje m.in. występy grupy wokalnej i tanecznej, prezentację działalności świetlic socjoterapeutycznych i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Choczewo. W ramach projektu przewidziano również wyjazd integracyjny dedykowany dla 45-50 mieszkańców gminy – uczestników zajęć.

W ramach wspieranego projektu kontynuowany będzie m.in. Kulinarny Piknik Uliczny i Nadbałtycki Marsz Nordic Walking. W zajęciach animujących społeczność wykorzystane będą gogle VR i wyświetlacze LCD, a także różnego rodzaju symulatory.

Stowarzyszenie planuje również zorganizować zajęcia związane z tańcem, śpiewem czy rekreacyjnym uprawianiem sportu. W ramach projektu przewidziano również warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, lokalnych zwyczajów, kultury oraz przyrody.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane będą m.in. z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Podczas nich uczestnicy, przy wykorzystaniu gogli VR i specjalnych kontrolerów, będą mieli możliwość poznania wnętrza i sposobu działania turbiny wiatrowej, a jednym z zadań będzie wykonanie prostej czynności serwisowej na szczycie turbiny.

W ramach zajęć Stowarzyszenie zamierza opracować także 2 stanowiska edukacyjne oparte na tabletach z aplikacją w formie quizu m.in. na temat OZE. Będą one wykorzystywane w zajęciach dla dzieci i młodzieży, jak również seniorów.

Kolejnym elementem edukacyjnym projektu będą warsztaty z poruszania się w przestrzeni usług publicznych m.in. z zakładania i obsługi „Profilu Zaufanego” do zdalnego załatwiania spraw w urzędach.

 

więcej aktualności

Linia

_kontakt

e-mail i telefon

Marek Ignar – 608 818 842
Marta Popiołek – 536 582 198

formularz kontaktowy

11 + 5 =

Logo - Choczewo - Gmina Napędzana Wiatrem

Program inwestorów morskich farm wiatrowych dla społeczności gminy Choczewo