Stowarzyszenie im. kpt. Antoniego Rymszy „Maks” – realizacja projektów

Stowarzyszenie im. kpt. Antoniego Rymszy „Maks” od lat prowadzi na terenie gminy Choczewo działania mające na celu przekazywanie historii Polski oraz pielęgnowanie pamięci o bohaterach. Stowarzyszenie jest organizatorem i współorganizatorem wielu uroczystości patriotycznych i stwarza możliwości spotkań i wspólnego spędzania czasu przy jednoczesnym poznaniu historii oraz oddania hołdu bohaterom.

W ramach programu Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem Stowarzyszenie otrzymało wsparcie na organizację obchodów Święta Niepodległości 11 listopada oraz Biegu Pamięci ”Tropem Wyklętych Maks i Aldona”. Został zakupiony sprzęt i wyposażenie, które pomogło w organizacji tych wydarzeń, a także zorganizowano dodatkowe atrakcje dla uczestników, które umożliwiły integrację i wspólne spędzenie czasu, w tym np. wynajęcie strzelnicy laserowej i zorganizowanie konkursu na najlepszego strzelca. W wydarzeniach brało udział kilkaset osób.

Dzięki udziale w Programie Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem organizacje pozarządowe z gminy Choczewo mają możliwość pozyskania wsparcia na rozwój, rozbudowanie oferty społecznej, poszerzenie działań i dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców. Cieszymy się, że w Choczewie tak wiele organizacji pozarządowych zaangażowało się we wspólne działania🙂