Projekt INTEGRATOR – zajęcia dla mieszkańców na terenie całej Gminy

Jednym z przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu „Gmina Napędzana Wiatrem” jest projekt Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego Carpe Diem Semper – INTEGRATOR. Obejmuje swoim zakresem całą Gminę Choczewo i jest kierowany do wszystkich jej mieszkańców, a co najważniejsze – jego dokładny zakres i program jest współtworzony przez samych uczestników.

Pierwszym elementem Integratora było przeprowadzenie diagnozy wśród wszystkich sołectw gminy Choczewo i rozpoznanie potrzeb i zainteresowań mieszańców. Następnie lider projektu – Stowarzyszenie Carpe Diem Semper – opracował propozycję oferty zajeć, obejmującej takie zajęcia jak m.in zajęcia animacji ruchowej, nordic walking, śpiew i taniec, aqua fitness i język angielski. Zajęcia w zależności od tygodnia prowadzone są w różnych świetlicach na terenie gminy, tak aby wszyscy zainteresowanie mieszkańcy mogli w nich wziąć udział, bez konieczności dalszych dojazdów. Zajęcia są realizowane przez cały rok 2023.

Więcej informacji na temat realizowanych zajęć można znaleźć na Facebooku Stowarzyszenia Carpe Diem Semper.