_O programie w „Wieściach Choczewskich”

Od marca do maja przeprowadziliśmy w gminie Choczewo blisko 80 wywiadów, warsztatów i spacerów badawczych.

10 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Choczewie odbyły się warsztaty, podczas których wszystkie zainteresowane programem osoby mogły wziąć udział w dyskusji i podsumowaniu wniosków z przeprowadzonych badań.

Łącznie w spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób, które pracując w podgrupach, omawiały pomysły i potrzeby lokalnej społeczności w podziale pięć obszarów tematycznych: inicjatywy społeczne i rozwój społeczny, bezpieczeństwo, miejsca aktywności lokalnej, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze oraz rozwój dzieci i młodzieży.

W dniach 11 i 12 czerwca oraz 20, 21 i 22 czerwca we wszystkich sołectwach gminy Choczewo zorganizowano punkty konsultacyjne, w których można było porozmawiać o przyszłych projektach i złożyć karty pomysłów. Swoje propozycje można też było przesyłać mailowo do organizatorów programu. Do 26 czerwca zainteresowani złożyli ich łącznie kilkadziesiąt.

W lipcu planowane są spotkania zespołu ds. projektów prospołecznych, który będzie rekomendował projekty do wsparcia,

„Wieści Choczewskie”

Kto może skorzystać z programu?

Czego mogą dotyczyć projekty?

Idea współpracy ze społecznością lokalną