Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm
wiatrowych dla społeczności
gminy Choczewo

W ślad za historią

Dobiega końca realizacja projektów z II edycji Programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”. Jednym z pomysłów zrealizowanych w tym roku przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Choczewie był projekt „W ślad za historią”.

Pomysł był związany z historią osadnictwa na terenie gminy Choczewo. GOKiB zaprosił do współpracy mieszkańców, którzy zostali m.in. poproszeni o podzielenie się swoją wiedzą, pamiątkami czy wspomnieniami związanymi z historią gminy sprzed 1975 r.

W ramach spotkań mieszkańcy opowiadali o historii swoich przodków i dzielili się pamiątkami rodzinnymi z przeszłości (kartki pocztowe, zdjęcia, listy). GOKiB pozyskał wiele cennych materiałów dokumentujących historię gminy.

Cześć z pozyskanych przedmiotów została pokazana na wystawie zorganizowanej w siedzibie GOKiB. Uroczysta inauguracja wystawy odbyła się 21 marca. Wystawa jest dostępna dla wszystkich mieszkańców.

W ramach projektu zakupione zostały też witryny ekspozycyjne. Będą one również wykorzystywane w kolejnych wystawach organizowanych przez GOKiB.

 

więcej aktualności

Linia

_kontakt

e-mail i telefon

Marek Ignar – 608 818 842
Marta Popiołek – 536 582 198

formularz kontaktowy

9 + 4 =

Logo - Choczewo - Gmina Napędzana Wiatrem

Program inwestorów morskich farm wiatrowych dla społeczności gminy Choczewo