Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm wiatrowych
dla społeczności gminy Choczewo

Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem
Program inwestorów morskich farm
wiatrowych dla społeczności
gminy Choczewo

Rusza realizacja pierwszych projektów w ramach Programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”

Rozpoczęła się realizacja projektów finansowanych przez Inwestorów Morskich Farm Wiatrowych. Podpisane zostały pierwsze umowy.

Jednym z projektów realizowanych w ramach programu jest „organizacja wydarzeń kulturalnych i integrujących lokalną społeczność w 14 sołectwach gminy Choczewo”. Za koordynację tego przedsięwzięcia odpowiedzialny jest z Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka im. Stefana Żeromskiego w Choczewie. Celem projektu jest integracja mieszkańców oraz jeszcze większego ożywienia lokalnej aktywności sołeckiej. Do projektu przystąpiły wszystkie sołectwa i, po rozmowach przeprowadzonych przez przedstawicieli GOKIB z sołtysami, została stworzona lista zaplanowanych aktywności, które zostaną zrealizowane do marca przyszłego roku.
Na początku grudnia odbyły się pierwsze inicjatywy sołeckie. W Kopalinie i Słajszewie odbyły się imprezy mikołajkowe. W obu tych wydarzeniach uczestniczyło blisko 100 dzieci.

Kolejnym projektem, którego realizacja już się rozpoczęła jest przedsięwzięcie realizowane przez Choczewskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Promyk Nadziei”. W ramach projektu „Integracja osób niepełnosprawnych w Gminie Choczewo” w szkole w Choczewie zorganizowanie zostanie spotkanie opłatkowe oraz zakupiony zostanie aparat EKG wraz ze specjalnym oprogramowaniem.

Realizacja kolejnych projektów rozpocznie się w najbliższym czasie.

więcej aktualności

Linia

_kontakt

e-mail i telefon

Marek Ignar – 608 818 842
Marta Popiołek – 536 582 198

formularz kontaktowy

11 + 5 =

Logo - Choczewo - Gmina Napędzana Wiatrem

Program inwestorów morskich farm wiatrowych dla społeczności gminy Choczewo